how to make your own website

Wydarzenia - wrzesień 2017

Festiwal rozpoczyna się 1 czerwca 2017 r.

16 września godz. 19:00

"Cud nad Wisłą"
pokaz niemego filmu z muzyką improwizowaną na żywo
oraz
"Book of Dreams"
koncert Lost Education
wydarzenie w ramach cyklu "Joli Bord de l'Art"

Kino Elektronik / Żoliborz / Warszawa

ARTYŚCI:


LOST EDUCATION 

Szamburski / Zakrocki / Piosik 

PROGRAM:


"Cud nad Wisłą" - pokaz niemego filmu z muzyką improwizowaną na żywo

"Book of Dreams" - koncert 

OPIS:


Duet SzaZa we wspóĿpracy z wokalistką Hanną Piosik. PowoĿali do życia nowy muzyczny byt, w którym podejmują wątek twórczości William S. Burroughsa, a w szczególności jego ostatniej książki My Education: A Book of Dreams (1995). Teksty tego wybitnego pisarza i poety, który obok Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca byĿ gĿównym przedstawicielem ruchu Beat Generation – staĿy się dla artystów najlepszą możliwą osnową poszukiwań. Weszli w to i znaleźli, a w zasadzie znaleźli jeszcze zanim weszli. Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego wsparta gĿównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń daje dobrą, lepką podstawę dla wokalu zjawiskowej Hanny Piosik, która swobodnie interpretuje i żongluje senną prozą Burroughsa. ZespóĿ LOST EDUCATION w 2017 wydaje debiutancki album "Book of Dreams" nakĿadem oficyny LadoABC i już niebawem wszyscy ich usĿyszą, zobaczą, poczują, przyśnią. 


Patryk i Paweł to muzycy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie dziaĿają na stoĿecznej scenie muzyki improwizowanej oraz szeroko pojętej sztuki interdyscyplinarnej. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca wspóĿczesnego oraz sĿuchowisk. Z projektami filmowymi oraz tanecznymi zjechali kawaĿ globusa – od Polski, Europy przez U.S.A, Urugwaj, Japonię, Chiny, na Islandii kończąc. PaweĿ Szamburski i Patryk Zakrocki wspóĿtworzą środowisko LadoAbc, którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat dziaĿalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniĿa się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce. Za pomocą klarnetu, skrzypiec, mbiry, gĿosu, analogowych efektów zapętleń oraz delikatnych przetworzeń – muzycy poszukują jedności pozornie skrajnych przeciwieństw: haĿasu i ciszy, popu i wspóĿczesnej kameralistyki, piękna i brzydoty, a także wyrafinowanej mądrości i czystej, naiwnej bezmyślności.


Hania Piosik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek warszawskiej nowej fali. Jej charakterystyczna barwa, wyobraźnia i talent sceniczny zamieniają każdy koncert w metafizyczne widowisko. WspóĿpracując z różnymi muzykami przedstawia wĿasne, często bardzo osobiste środki wyrazu w skrajnie różnorodnych stylach. Obecnie wydaje drugi album projektu JOY POP, który można już usĿyszeć w największych polskich rozgĿośniach radiowych. WspóĿtworzy Warsaw Improvisers Orchestra, pracuje nad debiutancką płytą projektu Rumianek i rozwija współpracę z bydgoskim multiinstrumentalistą QbJanickim.