how to design a website

Wydarzenia - wrzesień 2017

Festiwal rozpoczyna się 1 czerwca 2017 r.

12 września godz. 19:00

Koncert „Akordeon od Baroku do Współczesności”
w wykonaniu Warszawskiego Duetu Akordeonowego w składzie:
Piotr Kopietz – akordeon, akordina
Jacek Małachowski – akordeon

Warszawski Duet Akordeonowy to projekt muzyczny absolwentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie: Piotra Kopietz i Jacka Małachowskiego. Poprzez dużą różnorodność programową (od Baroku, przez Romantyzm, aż po koniec XX wieku), a także dzięki niezwykłym możliwościom technicznym i sonorystycznym akordeonów koncertowych Duet ma sposobność zaprezentowania w pełni bogactwa artystycznego oraz nieograniczonej przestrzeni i głębi muzycznej wykonywanych utworów. Świeże spojrzenie na muzykę, wiele pomysłów realizowanych we własnych aranżacjach oraz pasja muzyków, w połączeniu z doskonałymi umiejętnościami gry na instrumentach, nadają koncertom Duetu indywidualny i wyjątkowy charakter. Duet regularnie współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie oraz występuje w ramach wielu festiwali muzycznych w tym na Międzynarodowych Festiwalach Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem, Oświęcimiu, Rabce, Urlach, Łukowie, Leżajsku, Giżycku, Wolsztynie.

W programie koncertu kompozycje m.in.: J.S. Bacha, M. Musorgskiego, A. Chaczaturiana, A. Piazzolli, R. Galliano, W. Zołotariewa.

            Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. W 2008 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalnym w Klasie Akordeonu. W roku akademickim 2005/2006 w ramach stypendium studiował w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii w Klasie Akordeonu prof. Janne Rättyä. Wielokrotnie brał udział w Międzynarodowych Warsztatach i Kursach Interpretacji Muzycznej pracując pod kierunkiem takich mistrzów jak: Włodzimierz Lech Puchnowski, Fridrich Lips, Alfred Melichar, Mika Väyrynen, Jurij Shyshkin, Wiktor Romanko. Jest kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP i prezydenta miasta Opola, a ponadto laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, w tym m.in.: w Klingenthal (Niemcy), Castelfidardo (Włochy), Przemyślu, Mławie, Brzegu, Sanoku, Chełmie, Lublinie. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą (Austria, Czechy, Niemcy, Ukraina, Włochy, Litwa, Wielka Brytania). Współpracuje m.in. z Filharmonią Narodową, Filharmonią Krakowską, Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jest współzałożycielem i kierownikiem artystycznym kilku projektów muzycznych i zespołów kameralnych. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, filmu, radia i telewizji. Więcej http://www.piotrkopietz.art.pl

 

            Jacek Małachowski – akordeonista, kameralista. W 2008 r. ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił ponadto podczas Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzycznej m.in. pod kierunkiem takich artystów jak: Friedrich Lips, Jurij Shyshkin, Mika Väyrynen, Alexander Dmitriew, Vladimir Murza. Jest dwukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz fundacji J&S Pro Bono Poloniae oraz laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, w tym m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej Przemyśl 2000 r.- I nagroda; Mławski Festiwal Muzyki Akordeonowej 2001 r. - I nagroda, 2003 r. - II nagroda, 2004 r. - I nagroda ; 2006 r. - I nagroda; Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Muzyki Rozrywkowej i Popularnej Giżycko 2001 r. - II nagroda; Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Chełm 2007 r.- I nagroda; Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Chełm 2004 r. - II nagroda; Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy im. Andrzeja Krzanowskiego Czechowice - Dziedzice 2006 r. - II nagroda; Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Klingenthal 2007 r. - III nagroda w kategorii kameralnej i nagroda specjalna „Za Najlepsze Wykonanie Utworu Obowiązkowego”. Ponadto uczestniczył w nagraniach radiowych i telewizyjnych, w tym: MDR Figaro w Lipsku; Radio Ukraińskie; Telewizja Ancona; Telewizja „Odessa”; Polskie Radio Program II; Polskie Radio Bis. Współpracował z Krakowskim Baletem Dworskim Cracovia Danza oraz z Polską Orkiestrą Radiową gdzie jako jeden z solistów wykonał Oratorium Arbor Vitae Jerzego Maksymiuka, pod dyrekcją kompozytora. Koncertował i nadal koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą (m.in.: Niemcy, Włochy, Litwa, Austria, Słowacja, Czechy, Ukraina). Aktualnie współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej oraz z kilkoma zespołami kameralnymi, a ponadto działa aktywnie jako muzyk i konsultant z wieloma Instytucjami Kultury oraz kompozytorami w Polsce i za granicą.