I Konkurs Tango Argentino Pro-Am

tango mundialPolskie Stowarzyszenie Pro-Am i Klub Złota Milonga serdecznie zapraszają na I Konkurs Tango Argentino Pro-Am. Impreza odbędzie się 16 maja 2015 r. Mogą w niej wziąć udział wszystkie pary, które zgłoszą się do dnia 10 maja 2015 r.

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się impreza dedykowana parom tanecznym Pro-Am Tango Argentino. Tym bardziej chciałbym zaprosić wszystkich nie tylko do uczestnictwa w konkursie, ale również do przyjścia i wsparcia brawami uczestników. Dla każdego z nas, zarówno instruktora i ucznia, pokaz czy występy na turnieju, to ogromne przeżycie. Bez względu na poziom zaawansowania kursanci mogą zaprezentować swoje umiejętności. Imprezy Pro-Am to fantastyczny bodziec do nauki, a także możliwość pokazania się, to nowe wyzwanie. W kategorii Tango Argentino nie musisz mieć choreografii, tango to przecież taniec improwizowany. Jedynie należy przestrzegać zasad ogólnie przyjętych na milongach.

Poniżej regulamin Konkursu:

1. Organizatorem Konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Pro-Am (PSPA).
2. Współorganizatorem jest Klub Złota Milonga.
3. Konkurs rozegrany zostanie 16. maja 2015 r. w Klubie Złota Milonga w Warszawie podczas milongi.
4. Kategoria Pro-Am przeznaczona jest dla par, w których jedna osoba jest profesjonalistą (Pro), zaś druga amatorem (Am). Za Pro uznaje się osoby, które tańczą lub uczą tanga argentyńskiego zawodowo. Za Am uznaje się osoby, które nie tańczą i nie uczą tanga argentyńskiego w celach zarobkowych.
5. Podczas konkursu pary zatańczą 3 tanga w różnej stylistyce. Muzyka zostanie wybrana przez DJ podczas milongi i będą to tanga tradycyjne.
6. Pary zobowiązane są do tańczenia jedynie kroków i figur, które mieszczą się w stylistyce tanga argentyńskiego m.in. caminata, sacadas, barridas, itp., zachowując trzymanie zamknięte. Pary zobowiązane są do poruszania się po parkiecie w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Zabronione są skoki, unoszenia, taniec synchroniczny i oczywiste elementy choreograficzne.
7. Pary będą ocenione przez publiczność w tajnym głosowaniu. Wszystkie głosy zostaną policzone, a para z największą ilością głosów zostanie zwycięzcą Konkursu.
8. Podczas Konkursu obowiązują stroje typowe dla par tańczących podczas milongi.
9. Wszystkie inne sprawy nieuwzględnione w regulaminie rozstrzygnie Organizator Konkursu.

Wstęp na milongę: 15 pln

Znajdź nas na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/974611865891579/

Zgłoszenia i pytania proszę kierować do:
Piotr Woźniak
+48 607 38 15 38
tangovw@gmail.com

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

TOP