O mnie

Dossier

  Piotr Woźniak - nauczyciel, tancerz, choreograf

thePeopleINT_fot.Monika Szalek (117 of 124)Tańcem zajmuje się od 1992 roku. Swoją wiedzę na temat tanga argentyńskiego zdobywał u najlepszych nauczycieli w Buenos Aires podczas podróży w 2004 i 2007 roku, a także Paryżu, gdzie mieszkał w 2004 oraz Berlinie.

Jest instruktorem tanga argentyńskiego oraz modern jive. Był pomysłodawcą i organizatorem milongi Tango After Eight w PKiN. Była to pierwsza milonga w Warszawie z regularnymi koncertami tanga. Występował także w Teatrze Syrena w „Tango Operita – Szare Kwiaty” z udziałem Katarzyny Groniec i Jacka Bończyka, w Teatrze Polonia u boku Krystyny Jandy w spektaklu pt. „Dancing” oraz w Teatrze Studio Buffo w monodramie Małgorzaty Zajączkowskiej pt. „Matematyka miłości”.

Brał udział w trasach koncertowych w kraju i za granicą zespołów Machina del Tango i Tangata Quintet. Był autorem choreografii tanga w programie „You Can Dance – Po prostu Tańcz” oraz współpracował z parami podczas realizacji „Tańca z Gwiazdami”. W latach 2011-2012 zdobył 6 tytułów mistrzowskich w turniejach rozgrywanych w Wielkiej Brytanii. Zwyciężał w stylu modern jive/ceroc w kategoriach: open, show case i aerials (unoszenia). W 2012 roku razem z Idą Zagrzejewską podczas Mistrzostw Europy w Rzymie zakwalifikowali się do półfinału.

Wykorzystując swoje długoletnie doświadczenie tancerza oraz predyspozycje pedagogiczne, Piotr Woźniak prowadzi liczne kursy tanga argentyńskiego oraz lekcje indywidualne, także on-line na portalu DanceBook. Jest pierwszym w Polsce instruktorem propagujących rozwój Pro-Am Dance System w stylu tango argentyńskie. Jako instruktor odznacza się dużym poczuciem humoru i z ogromną pasją przekazuje swoją wiedzę. Jego zdaniem tańczyć może każdy, a sam taniec jest naturalną potrzebą ekspresji.


A oto co sam sądzi o tango:

Każdy z nas wręcz intuicyjnie wie czym jest tango, ale dla mnie to coś więcej niż taniec. Tango to ogromna kopalnia wiedzy na temat historii, kultury i obyczajów. To także „lustro” obnażające nasze słabości, a dla niektórych „drogowskaz” odkrywający ocean możliwości skrywany latami.

Zapraszam do współpracy >>>

 • Agnieszka_Stencel

  Byłam bardzo zadowolona z lekcji z Piotrem, pozwoliły mi nabrać odwagi przed występami na turniejach tańca w kategorii PRO-AM.

  Agnieszka Stencel – uczennica
 • Katarzyna Zmijewska-DabrowskaPiotr jest wyjątkowym nauczycielem. Potrafi zafascynować innych wspaniałym światem tanga pokazując prostotę i naturalność tego tańca.

  Katarzyna Żmijewska-Dąbrowska
 • Jest pasjonatem tańca, profesjonalistą i utalentowanym choreografem. Ma wyjątkową lekkość tworzenia. Polecam naukę u Piotra.

  Anna Lipczyk-Dąbrowska – Solistka Baletu Narodowego
 • Agnieszka_StencelCierpliwy, życzliwy, z pomysłem na lekcje. Otwarty na nowe wyzwania. Czy nie takiego nauczyciela potrzebuje amator?

  Agnieszka Stencel – uczennica
 • Od kilku lat korzystam z wiedzy i doświadczenia Piotrka Woźniaka. Bardzo podoba mi się sposób w jaki Piotr stopniuje poziom trudności na zajęciach.

  Jarek i Jola – Zielona Góra
 • Taniec nie jest dla Niego zamkniętą kartą reguł, lecz przestrzenią w której zawsze jest coś do odkrycia. Ma wyjątkową lekkość tworzenia.

  Anna Lipczyk-Dąbrowska – Solistka Baletu Narodowego
 • Bardzo lubię jego świetne porównania, które pomagają zrozumieć przebieg ruchu i charakter elementów tangowych.

  Jarek i Jola – Zielona Góra

Kontakt

Oferta

Lekcje

Zrób pierwszy krok.. Wyślij SMS lub zadzwoń Rozpocznij przygodę z tangiem.. Zacznij już teraz >>>

Pokazy

..to nieodłączny element eventów firmowych, gali i balów. Muzyka na żywo, smak wina w ustach.. Poczuj to >>>

PRO-AM

Jeśli chcesz szybkich postępów, lubisz wyzwania i emocje, TANGO PRO-AM jest dla Ciebie! Podejmij wyzwanie >>>

Milongi

W Warszawie możesz tańczyć tango codziennie. Prawie 20 milong w każdym tygodniu kusi, aby je odwiedzić. A dziś milonga w >>>

Galeria

akademia1akademia2 tangado1 tangobargolec1Tango Pranie 2017KATOWICE KMO KONCERTY PROMENADOWE BARRIO LOCO TANGO TRIO 2017Tango_en_Varsovia301Milonga Millennium

Kontakt

JUŻ TERAZ MOŻESZ SKONTAKTOWAĆ SIĘ BEZPOŚREDNIO ZE MNĄ. SKORZYSTAJ Z FORMULARZA PONIŻEJ


 • samuel beckettNajpierw tańcz. Myśl później. Taka jest naturalna kolej rzeczy.
- Samuel Beckett  
 • TTwyla Tharpaniec jest jak napad na bank – liczy się każda sekunda.
- Twyla Tharp

Aktualności

 
NeoTango Night

NeoTango Night vol.6

DanceBook.pl
TOP